امروز سه شنبه  ۱۷ تير ۱۳۹۹
۱۳۹۸/۰۹/۱۲- ۰۹:۲۹ - مشاهده: ۲۱۷

مراسم انتخاب برترین‌های فوتبال آسیا در هنگ کنگ

مراسم انتخاب بهترین‌های فوتبال آسیا در سال 2019 روز 10 آذر ماه در مرکز نمایشگاه‌ها و همایش های هنگ کنگ و با حضور جانی اینفانتینو، رئیس فدراسیون جهانی فوتبال، شیخ سلمان بن ابراهیم آل خلیفه، رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا و میهمانانی از 47 کشور آسیایی برگزار شد.

مراسم انتخاب بهترین‌های فوتبال آسیا در سال 2019 روز 10 آذر ماه در مرکز نمایشگاه‌ها و همایش های هنگ کنگ و با حضور جانی اینفانتینو، رئیس فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا)، شیخ سلمان بن ابراهیم آل خلیفه، رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا و میهمانانی از 47 کشور آسیایی برگزار شد تا قاره کهن بهترین‌های فوتبال سال اخیر خود را بشناسد. در این مراسم فوتبال ایران در 5 بخش کاندیدا بود که متاسفانه دست نامزدهای ایرانی از رسیدن به جایزه کوتاه ماند. 

مهمترین بخش انتخاب بهترین بازیکن سال آسیا بود که علیرضا بیرانوند اولین بار در تاریخ مراسم برترین‌های فوتبال آسیا به عنوان دروازه بان در بین نامزدها قرار داشت اما نتوانست به این عنوان برسد. در این رقابت اکرم حسن عفیف به عنوان بهترین بازیکن مرد سال آسیا انتخاب شد.

همچنین در بخش لژیونر  سال آسیا که سردار آزمون از ایران به عنوان یکی از کاندیداها حضور داشت، سون هیونگ مین بازیکن کره ای تیم تاتنهام برنده شد. در بخش انتخاب بازیکن سال فوتبال آسیا نیز توموکی یوشیکاوای ژاپنی بالاتر از مهدی جاوید از ایران و یاشی سکیگوچی از ژاپن برنده شد. در بخش مربی زن سال فوتبال آسیا نیز که کتایون خسرویار از ایران کاندید شده بود، جایزه مربی زن برتر سال به آساکو تاکاکورا از ژاپن رسید. همچنین در بخش فدراسیون الهام بخش سال 2019 فدراسیون فوتبال ایران نتوانست به این عنوان دست یابد و جایزه فدراسیون الهام بخش آسیا به فدراسیون فوتبال ژاپن رسید. نکته جالب توجه این مراسم اعطای اکثریت قریب به اتفاق جوایز به کشورهای آسیای شرقی بود.

 

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما