امروز يك شنبه  ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
۱۳۹۸/۱۰/۲۶- ۰۹:۳۳ - مشاهده: ۲۶۵

سیزدهمین دوره نشست مالی آسیا در هنگ کنگ

سیزدهمین دوره نشست مالی آسیا طی روزهای 13 و 14 ژانویه با حضور سیاستگذاران، مدیران تجاری، اقتصاددانان، سرمایه گذاران و مقامات سیاسی کشورهای مختلف با عنوان «بازتعریف رشد: نوآوری، پیشرفت، فرا گیری» در هنگ کنگ برگزار شد.

سیزدهمین دوره نشست مالی آسیا طی روزهای 13 و 14 ژانویه با حضور سیاستگذاران، مدیران تجاری، اقتصاددانان، سرمایه گذاران و مقامات سیاسی کشورهای مختلف با عنوان «بازتعریف رشد: نوآوری، پیشرفت، فرا گیری» در هنگ کنگ برگزار شد. در این نشست که با سخنرانی کری لام، رئیس دولت هنگ کنگ آغاز به کار کرد، وزیر امور خارجه مجارستان، وزیر دارایی تایلند، رئیس سابق فدرال رزرو آمریکا و ده‌ها تن از مدیران و کارشناسانی از بانک های بزرگ بین المللی نظیر بانک جهانی و بانک زیرساخت های آسیایی و همچنین شرکت های مالی و مدیریت دارایی جهان حضور داشتند و به بررسی آخرین تحولات عرصه مالی و سرمایه گذاری جهان پرداختند. نزدیک به 700 ملاقات چهره به چهره دوجانبه در حاشیه این نشست میان شرکت های مختلف، سرمایه گذاران و صاحبان پروژه‌های تجاری برگزار شد. محور اصلی سخنرانی‌ها و مباحث مطرح در پانل های این نشست موضوعاتی همچون تاثیر هوش مصنوعی و بلاک چین بر صنعت مالی، تحولات مربوط به ارزهای دیجیتالی، سیستم های پرداخت و گسترش بانک ها و بیمه‌های مجازی بود.

شرکت کنندگان در این نشست، در نظرسنجی برگزار شده در صحن اصلی عمدتا نگاهی بدبینانه نسبت به چشم انداز اقتصاد جهانی در سال 2020 میلادی داشتند، به نحوی که 40 درصد از رای دهندگان به گزینه بدبین، 38 درصد نه خوش بین و نه بدبین و تنها 22 درصد به گزینه خوش بین رای دادند. همچنین شرکت کنندگان در پاسخ به سوالی در مورد چالش اصلی پیش روی رشد اقتصاد جهانی در سال 2020، 38 درصد به تنش های تجاری آمریکا و چین، 36 درصد به بالا گرفتن ریسک های ژئوپلتیک و 19 درصد به سیاست های پولی و مالی اتخاذ شده در جهت حمایت از رشد اقتصادی رای دادند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما