امروز يك شنبه  ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
۱۳۹۸/۱۲/۱۴- ۰۶:۲۶ - مشاهده: ۲۸۹

دستور العمل ورود و خروج افراد در مبادی مرزی

بر اساس اعلام مراجع ذیصلاح، با توجه به شیوع ویروس COVID19، مقررات زیر در خصوص ورود خروج اتباع ایرانی و خارجی اعمال خواهد شد.


- اتباع ایرانی که قصد ورود به کشور را دارند، در صورت بروز علائم (حال عمومی نامناسب یا تب)، به تشخیص مأمور بهداشتی مستقر در پایگاه مرزی، برای بررسی‌های تکمیلی به مراکز بهداشتی درمانی ارجاع خواهند شد. در غیر این موارد اتباع ایرانی می‌توانند بدون مشکل وارد کشور شوند.

- خروج اتباع ایرانی که علائمی نداشته باشند، پس از صدور گواهی سلامت برای ارائه احتمالی به مقامات مرزی یا شرکت های هواپیمایی انجام خواهد شد.

- از خروج اتباع ایرانی که دارای علائم بیماری باشند و یا نتیجه بررسی اولیه مشکوک باشد، ممانعت به عمل آمده و مراکز بهداشتی تعیین شده معرفی خواهند شد.

- افراد خارجی که قصد ورود به کشور را دارند، در صورت منفی بودن بررسی اولیه (تب، حال عمومی، سابقه سفر به مناطق شیوع)، می‌توانند بدون مشکل به مسیر خود ادامه دهند. 

- افراد خارجی که نتیحه بررسی اولیه وضعیت آنها مشکوک باشد، به کشور مبدأ برگردانده خواهند شد و در صورت مراجعه مجدد ملزم به ارائه گواهی سلامت خواهند بود. 

- اتباع خارجی که قصد خروج از کشور را دارند و نتیجه بررسی اولیه آنها منفی باشد، با دریافت گواهی سلامت می‌توانند از کشور خارج شوند.

- اتباع خارجی که قصد خروج از کشور را دارند و نتیجه بررسی اولیه آنها مشکوک باشد، به مراکز بهداشتی درمانی یا قرنطینه منتقل خواهند شد.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما